تیغه صندوق اقتصاد اقتصاد میلادی اقتصادی

تیغه: صندوق اقتصاد اقتصاد میلادی اقتصادی رونق اقتصادی کشورهای دیگر اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری فیلم تازه «پولانسکی» به جشنواره کن رسید

در حالی که «پولانسکی» درگیر پرونده رسوایی جنسی‌اش هست، «براساس یک داستان واقعی» آخرین ساخته این کارگردان فرانسوی ـ‌ لهستانی به همراه چهار اثر دیگر به جمع فیلم‌ه

فیلم تازه «پولانسکی» به جشنواره کن رسید

فیلم تازه «پولانسکی» به جشنواره کن رسید

عبارات مهم : نمایش

در حالی که «پولانسکی» درگیر پرونده رسوایی جنسی اش هست، «براساس یک داستان واقعی» آخرین ساخته این کارگردان فرانسوی ـ لهستانی به همراه چهار اثر دیگر به جمع فیلم های جشنواره بین المللی کن ۲۰۱۷ پیوست.

به گزارش ایسنا، «گاردین» نوشت: همان طور که پرونده بازگرداندن «رومن پولانسکی» به آمریکا به منظور محاکمه به جرم تجاوز به دختری ۱۳ ساله در سال ۱۹۷۷ در جریان هست، بروزترین ساخته ی این فیلمساز ۸۳ ساله با عنوان «براساس یک داستان واقعی» نخستین نمایش خود را در بخش غیررقابتی فستیوال فیلم کن تجربه می کند.

فیلم تازه «پولانسکی» به جشنواره کن رسید

در فیلم «براساس یک داستان واقعی» که با اقتباس از رمانی با همین نام نوشته «دلفین دویگان» و با فیلمنامه یکسان از «پولانسکی» و «الیور آسایاس» ساخته شده، «امانوئل سنیه»، بازیگر فرانسوی که پیش از این سابقه همکاری با «پولانسکی» در فیلم «ونوس در پوست خز» را دارد، در کنار «اوا گرین» نقش های مهم را بر عهده دارند.

فیلم «بر اساس داستان واقعی» راجع به یک زن رمان نویس است که اخیرا یک کتاب بسیار موفق به چاپ رسانده هست. وی در مراسم امضای کتابش با زنی مرموز آشنا می شود و در حالی که این دو در ابتدا رابطه ای دوستانه دارند ولی بعد از مدتی همه چیز عوض کردن می کند و زندگی زن رمان نویس در کنترل این زن تازه وارد قرار می گیرد.

در حالی که «پولانسکی» درگیر پرونده رسوایی جنسی‌اش هست، «براساس یک داستان واقعی» آخرین ساخته این کارگردان فرانسوی ـ‌ لهستانی به همراه چهار اثر دیگر به جمع فیلم‌ه

بر اساس اعلام برگزارکنندگان جشنواره کن ۲۰۱۷، علاوه بر فیلم «بر اساس یک داستان واقعی»، چهار اثر دیگر نیز در بخش های متفاوت شرکت داده شدند: «میدان» به کارگردانی «روبن اوستلاند» در بخش رقابتی نمایش داده می شود و جهت کسب نخل طلا تلاش می کند. «گذر از آینده» ساخته «لی روییجون» در بخش نوعی نگاه دیده می شود، «کاره ۳۵» از «اریک کاراواکا» در بخش نمایش خاص و «زومبلینیوم» با کارگردانی یکسان «آرتور دو پینز» و «الکسیس داکورد» در بخش نمایش کودک شرکت دارند.

«پولانسکی» در سال ۱۹۷۷ به جرم تجاوز به دختری ۱۳ ساله بعد از محکومیت در دادگاه آمریکا به فرانسه که شهروند قانونی آن محسوب می شود، گریخت و از سال ۱۹۷۸ در پاریس زندگی می کند، آیا که فرانسه یکی از معدود کشورهای اروپایی است که مانع استرداد شهروندان خود به آمریکا می شود. وی در این چند سال اخیر همواره با حواشی اطراف اتهام به تجاوز دست به گریبان بوده است و ایالات متحده نیز در تلاش جهت استرداد او به خاک آمریکاست.

هفتادمین جشنواره فیلم کن از تاریخ ۱۷ تا ۲۸ می (۲۸ اردیبهشت تا ۷ خرداد) در فرانسه برگزار می شود.

فیلم تازه «پولانسکی» به جشنواره کن رسید

واژه های کلیدی: نمایش | آمریکا | داستان | فرانسه | جشنواره | تجاوز به دختر | جشنواره فیلم | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs