تیغه صندوق اقتصاد اقتصاد میلادی اقتصادی

تیغه: صندوق اقتصاد اقتصاد میلادی اقتصادی رونق اقتصادی کشورهای دیگر اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار بین الملل برلین در روابط با آنکارا تجدید نظر می‌کند

وزیر خارجه آلمان امروز در انتقاداتی بی سابقه از ترکیه گفت که این کشور صلاحیت عضویت در اتحادیه اروپا را نداشته و برلین در روابط خود با آنکارا تجدید نظر خواهد کرد

برلین در روابط با آنکارا تجدید نظر می‌کند

برلین در روابط با آنکارا تجدید نظر می کند

عبارات مهم : آلمان

وزیر خارجه آلمان امروز در انتقاداتی بی سابقه از ترکیه گفت که این کشور صلاحیت عضویت در اتحادیه اروپا را نداشته و برلین در روابط خود با آنکارا تجدید نظر خواهد کرد.

به گزارش مهر به نقل از دیلی صباح، زیگمار گابریل وزیر خارجه آلمان امروز طی سخنانی ضمن انتقاد شدید از بازداشت «پیتر اشتودنر» فعال حقوق بشر و شهروند آلمانی به وسیله ترکیه، گفت که کشورش در خصوص عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا با شرکای اروپایی خود گفتگو خواهد کرد و به آنها خواهد گفت که آلمان دیگر هیچ گونه همکاری در خصوص سرمایه گذاری در ترکیه با آنکارا نخواهد کرد.

برلین در روابط با آنکارا تجدید نظر می‌کند

بر اساس این گزارش، وزیر خارجه آلمان گفت: ما نیاز داریم تا سیستمهای خود در قبال ترکیه را در مسیر تازه پیش ببریم. ما دیگر نمی توانیم به شکلی که تاکنون واکنش‌ها کرده ایم واکنش‌ها کنیم. ما اکنون باید خیلی صریح تر برخورد کنیم و آنهایی که در آنکارا مسئول هستند متوجه می شوند که چنین سیاستهایی بدون عواقب نخواهد بود.

وی همچنین تاکید کرد که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در خصوص روند کلی سیاستهای تازه آلمان در قبال ترکیه موافقت خود را اعلام کرده است.

وزیر خارجه آلمان امروز در انتقاداتی بی سابقه از ترکیه گفت که این کشور صلاحیت عضویت در اتحادیه اروپا را نداشته و برلین در روابط خود با آنکارا تجدید نظر خواهد کرد

گابریل همچنین در ادامه سخنان خود گفت که آلمان در پی بازداشت های اخیر انجام شده است به وسیله ترکیه به خصوص بازداشت شهروند این کشور، در توصیه های سفر مربوط به شهروندان خود بازبینی کرده است.

وی در خصوص شهروند بازداشت شده است آلمانی که از سوی مقام های ترکیه به جرم انجام فعالیتهای تروریستی بازداشت شده است نیز گفت: اشتودنر کارشناس (مسائل) ترکیه نبوده – وی هیچ وقت مطلبی در خصوص ترکیه ننوشته هست، وی هیچ ارتباطی با دستگاه سیاسی نداشته و هیچ وقت در هیبت یک منتقد (ترکیه) ظاهر نشده است.

وزیر خارجه آلمان همچنین گفت که با صدراعظم این کشور و دیگر مقام های اتحادیه اروپا گفتگوهای مورد نیاز جهت تصویب تحریم های زیاد علیه ترکیه گفتگو خواهد کرد.

برلین در روابط با آنکارا تجدید نظر می‌کند

وی تصریح کرد: من نمی دانم چطور می توانیم به گارانتی شرکت هایی که در ترکیه سرمایه گذاری می کنند بپردازیم.

واژه های کلیدی: آلمان | اروپا | ترکیه | آنکارا | بازداشت | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs